30 września już po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w Rajdzie Pamięci. Celem pieszego rajdu jest poszerzanie wiedzy historycznej o majorze Hieronimie Dekutowskim ps. Zapora,  który był partyzantem, cichociemnym, dowódcą Armii Krajowej na Lubelszczyźnie. Odwiedziliśmy cmentarze w Bełżycach i Matczynie zatrzymując się przy grobach tych, którzy tak jak "Zapora" walczyli o wolność naszej Ojczyzny, a modlitwa i zapalone znicze były wyrazem naszej pamięci.

Pogoda i nastroje nam sprzyjały.Nasi uczniowie wykazali się dobrą kondycją, oprócz niezwykle sympatycznej atmosfery, panującej wśród uczestników na zakończenie ogrzało nas również ognisko przy którym mogliśmy upiec kiełbaski i posilić się po ciężkiej wędrówce. Była to wspaniała lekcja historii.