Dnia 24 października 2023 roku dwie grupy przedszkolne i klasy I -IV wybrały się na wycieczkę do Lublina na spektakl muzyczny pt. ,,Piękna i Bestia” w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego „Syrenka”. Celem wycieczki było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą. Dzieci z dużym zainteresowaniem śledziły losy bohaterów. Historia Pięknej Belli i księcia zamienionego w Bestię uświadomiła dzieciom, że nie liczy się wygląd zewnętrzny, tylko dobro i zrozumienie, które może nam zaoferować druga osoba. Muzyka, zmienne oświetlenie, gra i śpiew aktorów, udział dzieci w przedstawieniu, prawdziwa scena oraz kolorowe kostiumy przyciągały uwagę, wywołały na twarzach dzieci prawdziwy zachwyt.

Następnym punktem wycieczki były zabawy i warsztaty laboratoryjne, które miały na celu rozwijać i doskonalić sprawność ruchową, zręczność oraz orientację przestrzenną. Dzieci aktywnie spędziły czas przy emocjonującej zabawie. Niezwykłą frajdą okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu przejść, zjeżdżalni i basenu z piłeczkami. Dzieci w grupach uczestniczyły w warsztatach laboratoryjnych na temat: " Niezwykły świat chemii". Nasi młodzi chemicy ubrani w fartuchy ochronne, poznawali prawa chemiczne, eksperymentowali i świetnie się bawili. Sprawdzali, eksperymentowali za pomocą różnych naczyń laboratoryjnych i przyrządów. Wykonywali doświadczenia chemiczne m.in. ze zmieniającymi się kolorami, wybuchami piany. Już wiedzą z czego zrobić lampę-lawę.Uczestnictwo w tych warsztatach eksperymentalnych  bardzo spodobało się uczniom. Była to dla nich z pewnością interesująca lekcjach doświadczalna wprowadzająca w zagadnienia chemiczno-fizyczne. Na miejscu dzieci zjadły ze świeżego ciasta smaczną pizzę.  Pobyt bardzo szybko dobiegł końca. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji wróciły do domu. Była to wartościowa wycieczka.