Dzień Dyni to wyjątkowa okazja do połączenia edukacji, kreatywności i zabawy w jedno.W dniu 30 października 2023 roku uczennice klasy I na wesoło spędziły czas poznając różne kształty dyń i jej przeznaczenie. Dziewczynki przyniosły do szkoły dynie i w miarę możliwości ubrały się na kolor pomarańczowy. W czasie tego święta dynie stały się głównym elementem dekoracji sali i inspiracją dla różnorodnych aktywności.

Dyniowe święto pozwoliło dzieciom poznać wielką różnorodność dyń i poszerzyć swoją wiedzę na ich temat. Była to okazja do promowania zdrowego żywienia .Dzieci dowiedziały się, skąd pochodzi dynia i jaka jest jej budowa. Nauczyły się również jakie wartości mają dynie. Rozwiązywały łamigłówki, labirynty oraz zadania matematyczne. Na zajęciach artystycznych stworzyły ładnie i ciekawe prace plastyczne: malowały farbami na dyniach; stworzyły papierową postać dyniowego ludka.