Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień. 8 listopada 2023 roku uczennice klasy I wraz z wychowawczynią zorganizowały Dzień Zdrowego Śniadania. Dziewczynki z entuzjazmem uczestniczyły w podjętej akcji i przygotowały wielką śniadaniową ucztę, która dostarczyła wszystkim energii do pracy, zabawy i nauki.

Śniadaniowa akcja wzbogacona została zajęciami, które miały na celu uświadomienie, jak ważne jest spożywanie zdrowego posiłku. Dzieci poznały zasady właściwego odżywiania oraz przypomnieli reguły zachowania się przy stole. Pojawiło się wiele pomysłów na kolorowe i zdrowe śniadanie. Na twarzach dzieci promieniał uśmiech, było zdrowo, radośnie i  smacznie.