Z okazji 18 marca –Europejskiego Dnia Mózgu – w naszej szkole odbyły się wyjątkowe zajęcia.Uczniowie klas IV–VIII zgłębiali wiedzę na temat zdolności, jakie posiadają dzięki pracy swojego mózgu. Dowiedzieli się, jak istotną rolę odgrywa on w codziennym życiu – od nauki i koncentracji, po emocje i kreatywność. Następnie wzięli udział w „neurosztafecie”, podczas której mierzyli się z różnorodnymi zadaniami. Uczniowie klas I–III mieli okazje poznać budowę mózgu od środka. Po krótkim wprowadzeniu wzięli udział w rozgrzewce obu półkul, aby następnie przeszli do zabaw rozwijających pamięć i uwagę. Dzień ten był nie tylko okazją do zdobycia wiedzy, ale także przypomnieniem, jak ważne jest dbanie o jego funkcjonowanie.
 
 
  Więcej zdjęć w galerii >>>Zdjęcia 
 
W kl. I-III odbyły się wyjątkowe zajęcia przyrodnicze, podczas których dzieci miały okazję zamienić się w małych ogrodników. Tematem zajęć był „Wiosenny ogródek na parapecie”, a jego celem było przybliżenie uczniom świata roślin oraz pokazanie, jak z małego nasionka może wyrosnąć roślina. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, czego potrzebują rośliny, aby rosnąć – rozmawialiśmy o ziemi, wodzie, słońcu oraz trosce i cierpliwości. Następnie uczniowie przystąpiły do praktycznej części zajęć. Z wielkim zaangażowaniem sadziły cebulki, siały nasiona rzeżuchy, rzodkiewki, szczypiorku, koperku, rukoli oraz innych wiosennych roślin. Uczniowie pracowali w zespołach i samodzielnie przygotowywali swoje skrzyneczki. Wsypywali ziemię, siali nasionka ,sadzili warzywa, a następnie delikatnie je podlewali. Praca sprawiła dzieciom wiele radości, a przy okazji była doskonałą okazją do rozwijania samodzielności, odpowiedzialności oraz zainteresowań przyrodniczych. Nasz parapet zamienił się w prawdziwy, zielony ogródek, który każdego dnia będziemy obserwować i pielęgnować. Z niecierpliwością czekamy na pierwsze zielone listki!
 
 
 
 

W dniach 10-13 marca w naszej szkole odbył się Turniej Mini Koszykówki Trzyosobowej dla uczniów klas 4-5. W zawodach wzięło udział 5 drużyn, które rywalizowały ze sobą w sportowej i przyjaznej atmosferze. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem, dobrą współpracą w zespołach oraz umiejętnościami koszykarskim. Każdy mecz dostarczył wiele emocji, a zawodnicy walczyli o każdy punkt do końca spotkania. Turniej był doskonałą okazją do aktywnego spędzenia czasu, rozwijania sportowych pasji oraz integracji uczniów. I miejsce zajęła drużyna w składzie Bartuzi Dominik, Rosiński Patryk, Bielecka Maria. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział w zawodach.

 

Każdy uczeń powinien znać swoje prawa i obowiązki. Dzisiaj te zagadnienia zostały przypominane przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Dziękujemy Agacie Szymańskiej z kl. VII i Miłoszowi Ścibiorowi z kl.VIII za ciekawą prelekcję.

 

Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. Z tej okazji 6 marca w naszej szkole odbyła się uroczystość przygotowana przez Samorząd Uczniowski. Radosna atmosfera panowała już od samego rana. W tym szczególnym dniu, jeszcze przed rozpoczęciem zajęć wszystkie kobietki otrzymały serdeczne życzenia i upominki. SU przygotował również ciekawe zagadki i rebusy dotyczące różnych aspektów kobiecego świata.Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym. Zorganizowali zabawny pokaz mody, który został nagrodzony gromkimi brawami.
Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom i SU za piękne życzenia, kwiaty i promienny uśmiech...
 
 
 
 

 

8 marca 2026r. nasi uczniowie reprezentujący szkołę wraz ze sztandarem wzięli udział w obchodach poświęconych uczczeniu pamięci mjr Hieronima Dekutowskiego ps.„Zapora oraz jego podkomendnych w kolejną rocznicę ich śmierci. Delegacja uczestniczyła we Mszy Świętej odprawionej w ich intencji, oddając hołd bohaterom walczącym o wolność ojczyzny. Obecność pocztu sztandarowego podkreśliła rangę wydarzenia oraz szacunek społeczności szkolnej dla historii i patriotycznych wartości.

 

5 marca 2026 r. uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią panią Ewą Pruchnicką odwiedzili bibliotekę szkolną. Na zajęciach bibliotecznych uczniowie zostali zapoznani z układem książek na regałach, księgozbiorem, poznali zasady korzystania z zasobów biblioteki oraz obsługą dziennika w programie MOL NET +. Dzieci otrzymały Wyprawki Czytelnicze uzyskane w ramach realizacji ogólnopolskiego projektu „Mała książka – wielki człowiek”, które zawierały publikacje:

- „Wnuczka antykwariusza” – książka autorstwa Justyny Bednarek oraz

- Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem! – broszura informacyjna dla rodziców o korzyściach wynikających ze wspólnej rodzinnej lektury, porady, w jaki sposób wspierać dziecko w nauce czytania, a także zbiór rekomendowanych wartościowych książek przeznaczonych dla pierwszoklasistów.

Wizytę uczniów uważam za udaną i mam nadzieję, że będą częstymi gośćmi w naszej bibliotece, że chętnie będą sięgać po książki i rozwijać czytelnicze pasje. 

 

 

W czwartek 12.02.2026 r. nasza szkoła wypełniła się walentynkowo - karnawałową energią. Była piękna muzyka, parkiet pełen tańca i ciekawe konkurencje prowadzone przez Samorząd Uczniowski.Dziękujemy rodzicom za pyszny poczęstunek i fotobudkę karnawałową, zaś Panu Piotrowi za oprawę muzyczną.

Więcej zdjęć w galerii >>>Zdjęcia 

 

10 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Jest to inicjatywa, która zwraca uwagę na potrzebę bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z internetu.W tym tygodniu na lekcjach poruszany był temat bezpieczeństwa w sieci. Podczas zajęć omawiano zagadnienia związane z ochroną danych osobowych, tworzeniem bezpiecznych haseł, zagrożeniami wynikającymi z cyberprzemocy, zasadami bezpiecznego korzystania z mediów społecznościowych oraz właściwym reagowaniem na niepokojące sytuacje w internecie. Dzięki takim działaniom uczniowie mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy oraz utrwalenia zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Zdobyte informacje z pewnością pomogą im w codziennym, świadomym funkcjonowaniu w świecie online.

Za nami Dzień Otwarty w naszym przedszkolu! 🐻🧩🎨 Podczas tego wydarzenia mieliśmy przyjemność gościć dzieci wraz z rodzicami, dając im możliwość zapoznania się z codziennym funkcjonowaniem placówki, organizacją zajęć oraz panującą w niej atmosferą. Uczestnicy mogli wziąć udział w zajęciach ruchowych, zabawach integracyjnych, aktywnościach sensorycznych oraz zajęciach plastycznych. Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w proponowanych działaniach, rozwijając swoje umiejętności i zainteresowania w przyjaznym i bezpiecznym środowisku. Dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom za obecność oraz wspólnie spędzony czas. Mamy nadzieję, że Dzień Otwarty pozwolił lepiej poznać naszą placówkę i był miłym doświadczeniem dla wszystkich uczestników. 🩵😊

 Więcej zdjęć w galerii >>>Zdjęcia 

„ Jest Bóg nad nami więc i Polska będzie’
ks. gen. Stanisław Brzóska
22 stycznia w 163 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody upamiętniające bohaterów tego zrywu niepodległościowego.
Uroczystości rozpoczęły się na cmentarzu parafialnym w Bełżycach, gdzie w obecności p. Burmistrz Joanny Kaznowskiej, pracowników Urzędu Miasta, Radnych Powiatu Lubelskiego, pra, pra wnuka Józefa Szwajgra oraz Dyrektor Szkoły p. Marii Jarochy wraz z przedstawicielami uczniów zapalono znicze na grobie powstańca styczniowego Józefa Szwajgra.
Montaż słowno – muzyczny przygotowany przez uczniów naszej szkoły to poruszająca inscenizacja łącząca recytację poezji, pieśni patriotyczne i narrację historyczną, ukazująca heroizm, cierpienie, ideę wolności i pamięć o powstańcach.
W naszej uroczystości udział wzięli:
Marek Szwajgier - pra, pra wnuk Józefa Szwajgra
Burmistrz Bełżyc – Joanna Kaznowska,
Radni Powiatu Lubelskiego: Zofia Ptasznik oraz Marcin Olszak,
Mateusz Winiarski – Dyrektor KRUS w Lublinie,
dyrektorzy jednostek organizacyjnych z terenu Gminy Bełżyce,
przedstawiciele OSP, nauczyciele, uczniowie oraz mieszkańcy.
Na zakończenie odbyło się wspólne spotkanie, przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez KGW "W Kratkę".
Uroczystość była nie tylko lekcją historii, ale również okazją do refleksji nad znaczeniem wolności i miłości do Ojczyzny.
 
 
Więcej zdjęć w galerii >>>Zdjęcia 
   
© ALLROUNDER