
W dniach 10-13 marca w naszej szkole odbył się Turniej Mini Koszykówki Trzyosobowej dla uczniów klas 4-5. W zawodach wzięło udział 5 drużyn, które rywalizowały ze sobą w sportowej i przyjaznej atmosferze. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem, dobrą współpracą w zespołach oraz umiejętnościami koszykarskim. Każdy mecz dostarczył wiele emocji, a zawodnicy walczyli o każdy punkt do końca spotkania. Turniej był doskonałą okazją do aktywnego spędzenia czasu, rozwijania sportowych pasji oraz integracji uczniów. I miejsce zajęła drużyna w składzie Bartuzi Dominik, Rosiński Patryk, Bielecka Maria. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział w zawodach.
Każdy uczeń powinien znać swoje prawa i obowiązki. Dzisiaj te zagadnienia zostały przypominane przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Dziękujemy Agacie Szymańskiej z kl. VII i Miłoszowi Ścibiorowi z kl.VIII za ciekawą prelekcję.
8 marca 2026r. nasi uczniowie reprezentujący szkołę wraz ze sztandarem wzięli udział w obchodach poświęconych uczczeniu pamięci mjr Hieronima Dekutowskiego ps.„Zapora oraz jego podkomendnych w kolejną rocznicę ich śmierci. Delegacja uczestniczyła we Mszy Świętej odprawionej w ich intencji, oddając hołd bohaterom walczącym o wolność ojczyzny. Obecność pocztu sztandarowego podkreśliła rangę wydarzenia oraz szacunek społeczności szkolnej dla historii i patriotycznych wartości.
5 marca 2026 r. uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią panią Ewą Pruchnicką odwiedzili bibliotekę szkolną. Na zajęciach bibliotecznych uczniowie zostali zapoznani z układem książek na regałach, księgozbiorem, poznali zasady korzystania z zasobów biblioteki oraz obsługą dziennika w programie MOL NET +. Dzieci otrzymały Wyprawki Czytelnicze uzyskane w ramach realizacji ogólnopolskiego projektu „Mała książka – wielki człowiek”, które zawierały publikacje:
- „Wnuczka antykwariusza” – książka autorstwa Justyny Bednarek oraz
- Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem! – broszura informacyjna dla rodziców o korzyściach wynikających ze wspólnej rodzinnej lektury, porady, w jaki sposób wspierać dziecko w nauce czytania, a także zbiór rekomendowanych wartościowych książek przeznaczonych dla pierwszoklasistów.
Wizytę uczniów uważam za udaną i mam nadzieję, że będą częstymi gośćmi w naszej bibliotece, że chętnie będą sięgać po książki i rozwijać czytelnicze pasje.
Więcej zdjęć w galerii >>>Zdjęcia

10 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Jest to inicjatywa, która zwraca uwagę na potrzebę bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z internetu.W tym tygodniu na lekcjach poruszany był temat bezpieczeństwa w sieci. Podczas zajęć omawiano zagadnienia związane z ochroną danych osobowych, tworzeniem bezpiecznych haseł, zagrożeniami wynikającymi z cyberprzemocy, zasadami bezpiecznego korzystania z mediów społecznościowych oraz właściwym reagowaniem na niepokojące sytuacje w internecie. Dzięki takim działaniom uczniowie mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy oraz utrwalenia zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Zdobyte informacje z pewnością pomogą im w codziennym, świadomym funkcjonowaniu w świecie online.
Za nami Dzień Otwarty w naszym przedszkolu! ![]()
![]()
Podczas tego wydarzenia mieliśmy przyjemność gościć dzieci wraz z rodzicami, dając im możliwość zapoznania się z codziennym funkcjonowaniem placówki, organizacją zajęć oraz panującą w niej atmosferą. Uczestnicy mogli wziąć udział w zajęciach ruchowych, zabawach integracyjnych, aktywnościach sensorycznych oraz zajęciach plastycznych. Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w proponowanych działaniach, rozwijając swoje umiejętności i zainteresowania w przyjaznym i bezpiecznym środowisku. Dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom za obecność oraz wspólnie spędzony czas. Mamy nadzieję, że Dzień Otwarty pozwolił lepiej poznać naszą placówkę i był miłym doświadczeniem dla wszystkich uczestników. ![]()
![]()
Więcej zdjęć w galerii >>>Zdjęcia





